Männer
100m: (10,40/10,50)
Yannick Wolf, Joshua Hartmann, Lucas Ansah-Pepra, Marvin Schulte, Owen Ansah/Robby Welsch, Luis Brandner, Fabian Olbert, Simon Wulff, Elias Goer, Milo Skupin-Alfa
200m: (20,90/21,30)
Owen Ansah, Lucas Ansah-Peprah/Elias Goer, Milo Skupin-Alfa, Frieder Scheuschner, Fabian Linne, Dominik Wache, Luis Brandner
400m: (46,50/47,60)
Jean Paul Bredau/Kevin Joite, Justus Baumgarten, Fabian Bürckel, Willy Stollhoff, Arne Leppelsack, Ben Zapka, Johannes Nortmeyer
800m: (1:47,50/1:49,00)
Oskar Schwarzer/Tim Assmann
1500m: (3:41,20/3:45,00)
Mohamed Mohumed, Sven Wagner/Maximilian Feist, Steffen Baxheinrich, Elias Schreml, Hannes Burger, Maximilian Sluka
5000m: (14:02,00/14:10,00)
Mohamed Mohumed, Elias Schreml, Hannes Burger/
10000m: (29:30,00/30:05,00)
/Dustin Uhlig, Tobias Ulbrich, Marius Abele, Maximilian Feist
110m Hürden: (13,95/14,50)
Tim Eikermann, Stefan Volzer/Aleksandar Gacic, Albert Kreutzer, Marius Lewald, Louis Timm, Carl Luis Schmidt
400m Hürden: (50,90/52,50)
Emil Agyekum/Justus Ringel, Lukas Peter, Marcel Meyer, Luca Hey
3000m Hindernis: (8:48,00/9:05,00)
Velten Schneider, Nick Jäger/Hannes Burger, Julius Hild, Florian Bremm
20km Gehen: (1:25:50/1:30:00)
/Jakob Johannes Schmidt, Johannes Frenzl
4x100m: (39,80/ohne)
DLV
4x400m: (3:06,00/ohne)
DLV
Hochsprung: (2,20m/2,16m)
Florian Hornig/Chima Ihenetu
Stabhochsprung: (5,40m/5,25m)
Bo Kanda Lita Baehre/
Weitsprung: (7,80m/7,60m)
/Leo Neugebauer
Dreisprung: (15,95m/15,55m)
Kugelstoß: (18,60m/17,60m)
Eric Maihöfer, Valentin Moll/Timo Northoff
Diskus: (59,00m/54,00m)
Korbinian Häßler/Tim Ader
Hammer: (70,50m/66,00m)
/Fabio Hessling
Speer: (76,00m/72,00m)
Maurice Voigt/Jakob Nauck, Niklas Sagawe, Linus Limmer
Zehnkampf: (7600/7300)
Andreas Bechmann, Nils Laserich, Leo Neugebauer/Malik Diakité
100m: (10,40/10,50)
Yannick Wolf, Joshua Hartmann, Lucas Ansah-Pepra, Marvin Schulte, Owen Ansah/Robby Welsch, Luis Brandner, Fabian Olbert, Simon Wulff, Elias Goer, Milo Skupin-Alfa
200m: (20,90/21,30)
Owen Ansah, Lucas Ansah-Peprah/Elias Goer, Milo Skupin-Alfa, Frieder Scheuschner, Fabian Linne, Dominik Wache, Luis Brandner
400m: (46,50/47,60)
Jean Paul Bredau/Kevin Joite, Justus Baumgarten, Fabian Bürckel, Willy Stollhoff, Arne Leppelsack, Ben Zapka, Johannes Nortmeyer
800m: (1:47,50/1:49,00)
Oskar Schwarzer/Tim Assmann
1500m: (3:41,20/3:45,00)
Mohamed Mohumed, Sven Wagner/Maximilian Feist, Steffen Baxheinrich, Elias Schreml, Hannes Burger, Maximilian Sluka
5000m: (14:02,00/14:10,00)
Mohamed Mohumed, Elias Schreml, Hannes Burger/
10000m: (29:30,00/30:05,00)
/Dustin Uhlig, Tobias Ulbrich, Marius Abele, Maximilian Feist
110m Hürden: (13,95/14,50)
Tim Eikermann, Stefan Volzer/Aleksandar Gacic, Albert Kreutzer, Marius Lewald, Louis Timm, Carl Luis Schmidt
400m Hürden: (50,90/52,50)
Emil Agyekum/Justus Ringel, Lukas Peter, Marcel Meyer, Luca Hey
3000m Hindernis: (8:48,00/9:05,00)
Velten Schneider, Nick Jäger/Hannes Burger, Julius Hild, Florian Bremm
20km Gehen: (1:25:50/1:30:00)
/Jakob Johannes Schmidt, Johannes Frenzl
4x100m: (39,80/ohne)
DLV
4x400m: (3:06,00/ohne)
DLV
Hochsprung: (2,20m/2,16m)
Florian Hornig/Chima Ihenetu
Stabhochsprung: (5,40m/5,25m)
Bo Kanda Lita Baehre/
Weitsprung: (7,80m/7,60m)
/Leo Neugebauer
Dreisprung: (15,95m/15,55m)
Kugelstoß: (18,60m/17,60m)
Eric Maihöfer, Valentin Moll/Timo Northoff
Diskus: (59,00m/54,00m)
Korbinian Häßler/Tim Ader
Hammer: (70,50m/66,00m)
/Fabio Hessling
Speer: (76,00m/72,00m)
Maurice Voigt/Jakob Nauck, Niklas Sagawe, Linus Limmer
Zehnkampf: (7600/7300)
Andreas Bechmann, Nils Laserich, Leo Neugebauer/Malik Diakité
There is all the difference in the world between treating people equally and attempting to make them equal (Friedrich August von Hayek)